інтернет-магазин Львова
(050) 370 37 55
(063) 341 70 17
polochka.magazin
1$ - 22,6 грн
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
joomla templates

Огляд смартфона HTC Sensation XL

Джерело - mobile-review.com. Орфографія і стиль автора збережені

Фотографії HTC Sensation XL в інтер'єрі

live01 live02 live03
live04 live05 live06

 

Зміст:

 1. Позиціонування
 2. Комплект поставки
 3. Дизайн
 4. Матеріали корпусу
 5. Збірка
 6. Габарити
 7. Eлементи управління
 8. Eкран
 9. Камера
 10. Фото
 11. Відео
 12. Автономна робота
 13. Продуктивність
 14. Інтерфейси
 15. Навігація
 16. Звук
 17. Текстовий і голосове введення тексту
 18. Програмне забезпечення, HTC Sense 3.5
 19. Висновок
 20. Технічні характеристики

 

 

Позиціонування

Хоча технічно смартфон HTC Sensation XL нічим не відрізняється від іншої моделі, але вже на базі Windows Phone 7, HTC Titan, новинка позиціонується як музичний смартфон. Для цього є ряд причин, головна з яких - якісна гарнітура в комплекті і спеціальний режим роботи еквалайзера. Менш очевидна причина - незвичайний для HTC дизайн, який на картинках, як я тепер знаю сам, виглядає зовсім не так ефектно, як на практиці. У цьому огляді я розповім про всі функції і особливості смартфона HTC Sensation XL, а також постараюся описати свої відчуття від місяця експлуатації новинки.

pic01

 

Комплект поставки

Разом зі смартфоном в коробці можна знайти зарядний блок, кабель USB-microUSB, невеликий конверт з різними папірцями і дротяну гарнітуру з пультом управління музикою. Якщо зазвичай HTC використовує стандартну недорогу гарнітуру, то тут лежить гарнітура на основі навушників iBeats від компанії Beats Audio виробництва Monster. На сайті виробника навушники iBeats коштують 120 доларів США, так що цінник для гарнітури буде приблизно таким же або трохи вище. На пульті управління - три клавіші для керування музикою (вперед, назад і play), центральна кнопка також дозволяє відповідати або скидати дзвінок. До гарнітурі додається компактний чохол, в якому зручно носити аксесуар або насадки для навушників.

pic02

pic03

Дизайн

На картинках мені HTC Sensation XL здавався дивним, коли я познайомився з апаратом на презентації в Лондоні, то враження були вже позитивними, а коли став користуватися ним, так і зовсім полюбив дизайн цього смартфона. Якщо коротко - то мені подобається поєднання білого пластику і алюмінієвої кришки акумулятора, а також прозора область, то, як просвічує через захисне скло екрану блок сенсорних клавіш і білий пластик корпусу.

all-face01

Однак дизайн - поняття суб'єктивне. Я тільки хочу зауважити, що «наживо» цей смартфон виглядає цікавіше, ніж на картинках. Тому навіть якщо на знімках вам апарат не сподобався і це стало головним чинником, щоб не вивчати його далі, то щиро рекомендую все-таки подивитися пристрій і помацати - думка може змінитися. Перевірено на собі.

pic06

Матеріали корпусу

Лицьова сторона смартфона - нецарапающееся загартоване скло, що захищає екран. Як звичайно, на сайті Gorilla Glass в списку апаратів цієї моделі поки немає, але найближчим часом, мабуть, з'явиться, так було і з Sensation, і з деякими іншими апаратами. Поверхня екрану не дряпається. Я носив пристрій і з монетками в одній кишені, і з ключами, кидав у рюкзак разом з іншою технікою і всяким мотлохом - ніяких слідів і подряпин на екрані все ще немає.

pic33

Кришка акумулятора виконана з алюмінію, в нижній її частині - вставка з гладкого пластика білого кольору. Кришка займає практично всю задню сторону корпусу, за винятком невеликої області зверху. Якщо зняти кришку - апарат через 10-20 секунд втрачає зв'язок з базовими станціями.

pic20

Збірка

Якість збірки у мене не викликало жодних нарікань. Кришка кріпиться до корпусу надійно, пару раз апарат падав у мене на підлогу, на м'яке покриття, кришка залишалася на місці. Якщо сильно натиснути на екран, скрипу не буде, люфту, який був у звичайному Sensation при такому ж дії, також немає.

pic35

Габарити

За габаритами HTC Sensation XL - сама лопата їх всіх лопат, за винятком Acer Iconia Smart і Samsung Galaxy Note. Мабуть, можна поставити XL і Titan, а за габаритами вони майже однакові, в один ряд з Acer Iconia Smart. Полупланшет Note ще крупніше.

 • Samsung Galaxy Note – 146,9 x 83 x 9,7 мм, 178 г
 • Acer Iconia Smart – 141,7 x 64,5 x 13,6 мм, 185 г
 • HTC Sensation XL – 132,5 x 70,7 x 9,9 мм, 165 г
 • HTC Sensation – 126 x 65,4 x 11,3 мм, 148 г
 • Sony Ericsson Arc S – 125 x 63 x 8,7 мм, 117 г
 • Samsung Galaxy S2 – 125,3 x 66,1 x 8,5 мм, 116 г
 • Apple iPhone 4S – 115,2 x 58,6 x 9,3 мм, 140 г

pic02

pic03

Носити смартфон в кишенях брюк або джинсів, звичайно, можна, особисто я так і робив, але цілком може статися, що у вузьку кишеню джинсів апарат просто не влізе. Майте на увазі.

pic04

Під час розмови тримати смартфон вдавалося нормально, хоча в цілому, не буду лукавити, це величезна лопата, використовувати яку зручно далеко не завжди. Наприклад, я, утримуючи HTC Sensation XL правою рукою, вже не можу торкатися верхньої і нижньої областей екрану, не притримуючи апарат другою рукою. Він банально починає валитися з рук, а кидати іграшку за 5 000 грн якось не дуже хочеться. Тому, якщо у вас невеликі долоні, у мене вони, наприклад, звичайні, як мені здається, перед вибором HTC Sensation XL потрібно відповісти для себе на одне просте питання. Чи готові ви поміняти звичний спосіб використання сенсорного пристрою, коли ви тримаєте його в одній руці і з її ж допомогою здійснюєте операції, на іншій - під час роботи зі смартфоном часто притримувати його вільною рукою, щоб не упустити.

pic09

all-face-titan01

all-face-titan04

all-face-titan05

all-face-titan06

 

Eлементи управління

Тут все стандартно. Основним елементом управління є екран і панель сенсорних клавіш під ним. Блок кнопок під екраном з білим підсвічуванням, що включається, тільки якщо ви працюєте при недоліку освітлення. Зліва - клавіша «Будиночок», вона використовується для повернення до центрального екрану або для виклику вікна з шістьма запущеними додатками (утримання кнопки). Якщо натиснути кнопку, знаходячись на центральному екрані, з'явиться матриця з усіх робочих столів HTC Sense для швидкого переходу до будь-якого з них. Наступна клавіша, «Menu», використовується для виклику контекстного меню (утримання клавіші - виклик або приховування екранної клавіатури). Далі йде кнопка «Назад» для повернення на один екран назад. Остання сенсорна клавіша - «Пошук». Натискання цієї кнопки відкриває вікно пошуку, а утримування викликає вікно голосового пошуку.

pic11

pic12

Сенсорні клавіші цілком зручні. Звичайно, це не рівноцінна заміна апаратних кнопок, але користуватися даними блоком клавіш можна без особливих складнощів, якщо звикнути.

pic30

Кнопка відключення екрану розташовується на верхньому торці, праворуч. Цей елемент трохи втоплений (на півміліметра) в корпус, так що натискати клавішу доводиться навмання. При утримуванні кнопки з'являється меню з можливістю відключення смартфона, переведення його в режим «у літаку» і перезавантаження. Крім кнопки живлення, на верхньому торці знаходиться 3,5 мм роз'єм для підключення гарнітури або навушників. На нижньому торці керуючих елементів немає, тут розташована кнопка для зняття кришки акумулятора.

pic17

Клавіша гучності розташовується на правому ребрі зверху. Її можна натискати великим пальцем правої руки в процесі розмови, але через габарити смартфона робити це не так просто, як може здатися. На лівому ребрі знизу знаходиться microUSB роз'єм для підключення смартфона до комп'ютера і зарядки.

pic31

pic14

pic16

На лицьовій стороні, у верхній частині, розташований розмовний динамік, забраний сіткою. Зліва під динаміком знаходиться світловий індикатор, праворуч - датчик світла, сенсор наближення і вічко фронтальної 1.3 МП камери.

pic10

Світловий індикатор блимає зеленим, якщо є пропущені дзвінки, непрочитані або поштові повідомлення або інші повідомлення, горить зеленим при підключенні до комп'ютера або при повністю зарядженому акумуляторі (коли смартфон ще підключений до зарядки). При низькому рівні заряду батареї блимає червоним, при зарядці - горить червоним.

Слота для карти пам'яті в апараті немає, слот для SIM-карти розташований нижче кришки акумулятора.

 

Єкран

У HTC Sensation XL використовується сенсорний екран ємнісного типу, тип дисплея S-LCD, роздільна здатність WVGA (800x480 пікселів), діагональ 4.7 ". За співвідношенням фізичних розмірів екрану і дозволу він далекий від ідеалу. Для прикладу, одне з найвищих значень ppi (кількість точок на дюйм) в Apple iPhone 4S і становить воно 330. У HTC Sensation значення ppi - 256, а в Samsung Galaxy S II - 217. Навіть в таких апаратах як HTC Rhyme та багатьох інших ppi вище, ніж у HTC Sensation XL, де він становить всього 199. Для користувача це означає, що дисплей в смартфоні зернистий. Якщо придивитися, ви помітите драбинку на прямих лініях, колах і так далі

pic07

Звичайно, якщо не вдивлятися, то цього ефекту майже немає, але все залежить від того, яким смартфоном ви користувалися раніше. Якщо це було щось з таким же або більш низьким розширенням при великій діагоналі екрана - то дисплей в HTC Sensation XL не здасться поганим. Але якщо ви знайомі з чіткістю картинки рівня Apple iPhone 4 або хоча б Samsung Galaxy S II - то побачите недоліки дисплея в XL.

За запасом яскравості екран хороший, кути огляду як по вертикалі, так і по горизонталі в дисплея максимальні. Реакція на торкання відмінна, та й взагалі, через величезні розміри в управлінні дисплей дуже зручний.

Камера

Смартфон оснащений двома камерами, фронтальною з роздільною здатністю 1.3 МП і основний з роздільною здатністю 8 мегапікселів. Тут використовується модуль із зворотним підсвічуванням матриці, BSI, як і в HTC Titan. Новий модуль забезпечує трохи кращу якість знімків, ніж було у звичайному HTC Sensation, так що за цим параметром компанія ще на крок наблизилася до лідерів Android - Samsung і Sony Ericsson.

pic15

Вічко основної камери обрамляється металевим кільцем і трохи піднятий над поверхнею корпусу, кільце на півміліметра виступає над об'єктивом камери. Біля модуля камери розташовується спалах з двох світлодіодів, її можна використовувати під час фотозйомки, включати або вимикати вручну під час відеозапису чи просто включати, коли це вам потрібно, використовуючи додаток «ліхтарик».

pic34

Інтерфейс камери в HTC Sensation XL схожий на той, що використовується в HTC Sensation, Incredible S, Desire S. У режимі видошукача на екрані справа відображається панель з основною інформацією - обраним режимом зйомки (фото або відео), станом спалаху (автор, вручну, відключена), а також кнопками вибору ефектів і переходу в галерею. При повороті смартфона іконки на панелі також перевертаються (на всі боки).

Фото

Для фото доступні наступні стандартні і широкоформатні дозволу, нижче наведені дозволу для стандартного співвідношення сторін (4:3):

 • 8 М - 3264x2448
 • 5 М – 2592x1952
 • 3M – 2048x1536
 • 1M – 1280x960
 • Small – 640x480

scr02

Баланс білого:

 • Авто
 • Лампа розжарювання
 • Лампа денного світла
 • Денне світло
 • Хмарно

Для вибору ефектів є панель в лівій частині екрана.

scr03

Крім описаних налаштувань можна змінювати рівень різкості, насиченості, контрасту і експозиції, можна відключити звук спрацьовування затвора, сітку в режимі видошукача на екрані, таймер, а також включити зйомку з геометки за допомогою GPS. Можна вибрати один з режимів зйомки, включаючи «макрорежим». За допомогою фронтальної камери можна робити автопортрети.

scr05

Якість фото в різних режимах ви можете оцінити самостійно за прикладами знімків нижче. На мій погляд, камера дійсно стала трохи краще, ніж такий же 8 мегапіксельний модуль в HTC Sensation і Sensation XE.

day01 day02
day03 day04
day05 day06
day07 day08
day09 day10

Макро:

macro01 macro02
macro03 macro04
macro05

Зйомка тексту:

text02 text03

Панорама:

wide01

wide02

wide03

Відео

Відео записується у форматі MP4 (кодек h.264) зі змінною швидкістю запису, від 12 до 25 кадрів в секунду. У роздільній здатності HD відео пишеться у змінному бітрейті (в середньому 5200 Kbps (дані Media Player Classic). Запис звуку ведеться з використанням кодека AAC, в стереорежимі, якість 128 кбіт.

Для відео доступні наступні розширення:

 • HD – 1280x720
 • WVGA – 800x480
 • High – 640x480
 • Low – 320x240
 • MMS – 176x144

Налаштування в режимі відео повторюють такі в режимі фото. Можна включити або відключити запис звуку. В процесі відеозйомки можна змінювати фокусування, просто торкаючись пальцем на екрані тій області, на якій ви хочете сфокусувати камеру. При будь-якому дозволі відеозйомки можливо масштабування прямо під час зйомки. Слідкуючого фокусу немає.

 

Автономна робота

У смартфоні використовується Li-Ion акумулятор ємністю 1600 мАг. Виробник заявляє до 11 годин 50 хвилин роботи в режимі розмови (GSM) і до 360 годин (14 діб) роботи в режимі очікування. Реальні результати звично низькі, як і в будь-якому іншому Android-смартфон із стандартною батареєю.

pic19

Моя схема використання смартфона була наступною: прослуховування музики 3-4 години за день, включена функція push-mail для двох поштових акаунтів, інтернет через Wi-Fi і EDGE / HSDPA (близько години), 50-60 хвилин розмов, а також відправка і прийом близько 20-30 текстових повідомлень. У такому режимі HTC Sensation XL «живе» робочий день, тобто розряджається ввечері або ближче до ночі, в 20-22 години. Результат кращий, ніж у флагманів компанії ще рік тому, але все одно далекий від хорошого.

У смартфоні є налаштування енергоспоживання, де можна включити режим «акуратного» використання ресурсів пристрою, а також вибрати режим збереження енергії, в якому (в залежності від налаштувань) відключаються бездротові інтерфейси, виставляється фіксований рівень яскравості екрану і регулюються деякі інші параметри.

pic08

 

Продуктивність

Смартфон побудований на платформі Qualcomm MSM8255 з процесором частотою 1.5 ГГц. В апараті 768 МБ оперативної пам'яті, більшу частину якої займають сервісні програми та служби, користувачеві для запуску софта доступно близько 200 МБ (якщо «вбити» весь софт, що висить у фоні).

scr06

У смартфоні всього 16 ГБ внутрішньої пам'яті для зберігання даних, з яких користувачеві доступно приблизно 12-13 ГБ: це 3,7 ГБ внутрішньої пам'яті і 8,9 ГБ додаткової.

scr07

Апарат без проблем програє відео у роздільній здатності аж до HD (120x720 точок) за допомогою стандартного плеєра. Смартфон підтримує стандартні для Android відео-кодеки, а також Xvid. Відео в роздільній здатності FullHD у мене пригальмовує навіть на сторонніх плеєрах, а ось HD в різних форматах відмінно відтворювалося з допомогою мого улюбленого RockPlayer.

В цілому, до швидкості роботи пристрою в мене немає ніяких нарікань чи коментарів, апарат працює швидко, не «задумується» і не гальмує. Різниці в продуктивності між HTC Sensation з двоядерним процесором і HTC Sensation XL з одноядерним я не помітив, і тим і іншим апаратами користувався більше місяця. На всяк випадок нижче наводжу результати тестування смартфона в різних бенчмарках.

scr10 scr11

scr12

Antutu Benchmark

scr08

SmartBench 2011

scr09

Quadarant Standard

scr13 scr14

Vellamo

scr15

Html5

 

Інтерфейси

Апарат працює в мережах GSM (850/900/1800/1900) і UMTS (850/900/2100), підтримуються обидва стандарту високошвидкісної передачі даних - EDGE і HSDPA. Включення і відключення різних модулів зв'язку можна робити в меню налаштувань або за допомогою віджетів. Є віджет з смужкою іконок для перемикання інтерфейсів, є окремі віджети-кнопки, а також стандартний віджет ОС Android. Також управляти бездротовими інтерфейсами можна за допомогою вкладки в системній панелі, яка витягується з верхньої області екрану.

scr16 scr17

Для синхронізації з комп'ютером і передачі даних використовується комплектний кабель microUSB. Інтерфейс USB 2.0. При підключенні до комп'ютера з'являється меню, в якому можна вибрати один з декількох типів з'єднання: тільки зарядка, HTC Sync, Дисковод, Інтернет-модем (використання апарату як модем) і підключення до ПК для виходу в мережу через комп'ютер. Для чого тут є пункт «Дисковод», я не дуже зрозумів, справа в тому, що при підключенні в будь-якому режимі комп'ютер все одно відразу бачить всю пам'ять смартфона, а в самому пристрої вона на час підключення до ПК не видно.

scr18

Вбудований модуль Bluetooth 3.0. Підтримується більшість поширених профілів, включаючи A2DP.

Wi-Fi (802.11b/g/n). Модуль Wi-Fi-працює без нарікань. У смартфоні можна налаштувати правила переходу Wi-Fi в сплячий режим, використання тільки статичної IP-адреси при підключенні, додавати сертифікати безпеки. Також є режим максимальної продуктивності Wi-Fi. При роботі модуля апарат практично не нагрівається.

Wi-Fi роутер. В апараті є функція «розшарювання» 2G/3G інтернет-підключення по Wi-Fi. У меню бездротових інтерфейсів включається опція «Wi-Fi роутер» і відкриваються її налаштування, де користувачеві пропонується вибрати ім'я мережі, пароль, а також тип з'єднання (WEP, WPA, WPA2). Крім того, можна встановити максимальну кількість підключень до смартфону або окремо забороняти або дозволяти кожне нове підключення.

scr20 scr21

Нижче цих налаштувань вибирається бажана точка доступу (APN), через яку апарат буде виходити в інтернет, потім включається маршрутизація. Виходить, що ви можете підключитися до інтернету, наприклад, з вашого ноутбука через маршрутизацію на Sensation XL, і користуватися для виходу в мережу при цьому будете GPRS/EDGE- або UMTS / HSDPA-підключенням, яке заздалегідь налаштований на вашому смартфоні.

DLNA. Смартфон підтримує технологію DLNA, так що якщо у вас вдома є DLNA-сумісний медіа-сервер та інші пристрої, можна використовувати разом з ними і HTC Sensation XL. Наприклад, виводити звук або відео з апарату відразу на телевізор.

Навігація

У смартфоні використовується чіп gpsOne на платформі Qualcomm. На пошук супутників йдуть лічені секунди, якщо ви знаходитесь на вулиці. Для навігації в пристрої є навігаційна програма Locations на основі Route 66, а також Google Maps і Google Navigation. За допомогою Google Maps можна прокладати маршрути, шукати адреси за назвами вулиць чи місцях. З Google Navigation можна користуватися навігацією з веденням по маршруту і голосовими підказками.

 

scr22 scr23
scr24 scr25
scr26 scr27
scr28 scr29
scr30 scr31

Додаток Locations - це повноцінний навігаційний софт з підтримкою точок інтересу (POI), журналом маршрутів і можливістю прокладення маршрутів. Для програми можна купити будь-які з доступних карт, покупка здійснюється через інтерфейс програми, за допомогою банківської карти (VISA, Master Card, American Express, Diners Club). Також можна купити карти в інтернеті на сайті розробника, а в пристрої потім просто ввести код ваучера і скачати вже куплену карту. Можна вибрати один з декількох варіантів ліцензії при покупці, на 30 днів, на рік або безстрокову. Порядок цін ви можете оцінити самі на прикладі вартості карт Росії (5,99 USD на 30 днів, 24,99 USD на рік, 37,99 безстрокова ліцензія).

scr32

Звук

Найголовніша особливість HTC Sensation XL, як і моделі з приставкою XE - більш якісне в порівнянні з іншими апаратами компанії звучання. Саме на цьому робить акцент компанія. На практиці база в апарата загальна зі смартфоном HTC Titan, а останній ніяких приставок «музичний» не має. Що стосується XL, то краще в порівнянні з іншими моделями HTC якість звуку досягається за рахунок двох пунктів.

pic27

Перший - спеціальна настройка еквалайзера Beats Audio - яка включається кожного разу, коли ви запускаєте музику, підключивши будь-які навушники.

pic21

Другий - фірмова гарнітура на основі навушників iBeats. На вигляд дуже якісна, з п'ятьма різними насадками, так що кожен знайде насадки собі за розміром. Сумніви викликає тонкий кабель, виглядає він хистким, і є думка, що через півроку-рік активної експлуатації кабелю «прийде кінець». В цілому, навушники красиві і стильні, але за якістю звучання занадто сильно акцентовані на низьких частотах. У комплекті з HTC Sensation XL і XE йде одна і та ж гарнітура, тільки з навушниками і насадками різного кольору.

pic22

pic24

pic24

pic27

У гарнітури є зручний пульт управління музикою і дзвінками з трьома клавішами, а також чохол в комплекті, в якому зручно зберігати саму гарнітуру, насадки для неї і прищіпку.

pic23

Ніяких додаткових пунктів щодо поліпшення звукового тракту в смартфоні немає. На мій погляд, навушники відмінно підійдуть тим, хто слухає техно і взагалі любить яскраво виражені низькі частоти, іншим гарнітура на основі iBeats, швидше за все, не сподобається, а мені, наприклад, і зовсім складно довго перебувати в навушниках типу «затички», так що я - зовсім не аудиторія цього смартфона з даної позиції.

Текстовий і голосове введення тексту

У Sensation XL використовується стандартна для HTC екранна QWERTY-клавіатура. Це одна з кращих реалізацій екранних клавіатур серед всіх апаратів на Android, та й серед смартфонів взагалі. Єдиний недолік, який зберігається протягом довгого часу і кочує з апарату в апарат. При введенні на латиниці додаткові символи можна вводити, просто утримуючи ту чи іншу клавішу (символи промальовані прямо на кнопках з літерами та вводяться утримуванням), а при введенні кирилицею, щоб поставити якийсь не найпоширеніший символ, потрібно спочатку перейти в меню введення символів , що не дуже зручно.

scr33 scr34

scr35

scr36

При кожному натисканні екранної кнопки на клавіатурі апарат злегка вібрує, це спрощує введення, робить його більш реалістичним, допомагає звикнути до екранної клавіатурі. Переключення мови проводиться натисненням однієї клавіші, швидко і просто, утримуванням цієї ж кнопки можна викликати голосовий набір повідомлень.

Екранну клавіатуру можна приховати утримуванням клавіші «Menu» або натиснувши спеціальну кнопку. Для того, щоб переміщати курсор всередині тексту, потрібно просто рухати краплю під ними, також це можна робити за допомогою кнопок-вказівників, які розташовані внизу клавіатури. Якщо утримувати на слові чи виділеної фразі палець, а потім відпустити його - з'являється додаткове меню, за допомогою якого можна вибрати фрагмент тексту або весь текст цілком, щоб вирізати або скопіювати його.

У клавіатурі є особистий словник, туди апарат зберігає нові слова, які ви часто використовуєте. Словник можна редагувати, а також синхронізувати його з резервної копією на карті пам'яті.

Ще важливо відзначити, що за розмірів екрану на HTC Sensation XL користуватися сенсорною клавіатурою ну дуже зручно. Мабуть, це один з найбільш комфортних для набору тексту смартфонів від HTC, та й в цілому по ринку.

Що стосується голосового введення, то це одна з базових функцій нових версій Android, яка постійно покращується. За допомогою голосового введення ви можете шукати інформацію в телефоні або в інтернеті, вводити адреси для Google Maps або Google Navigation, а також диктувати текстові повідомлення, що дуже зручно. У мене, наприклад, при голосовому введенні текстового повідомлення система розпізнає близько 80 відсотків слів вірно, а часто і весь текст.

scr37 scr38

scr39 scr40

 

Програмне забезпечення, HTC Sense 3.5

Смартфон працює під управлінням ОС Android 2.3, в якості інтерфейсу використовується HTC Sense 3.5, аналогічна версія встановлена, наприклад, в HTC Rhyme.

scr42 scr43

Системне меню розділене на дві вкладки. В одній відображаються події, запущені програми, а в іншій - іконки включення і відключення бездротових інтерфейсів.

scr48 scr49

Меню програм розділено на вкладки, порядок яких можна змінювати. В одній вкладці всі програми, в іншій - часто використовувані, в третій - все, що було завантажено користувачем. Для операторських версій смартфона мається на увазі можливість додавання фірмової, «операторської» вкладки.

scr44

Основна фішка Sense 3.0 і 3.5 - новий екран блокування. Тут є область з чотирма ярликами програм і кільце внизу. Якщо потягнути кільце до центру екрану, смартфон просто розблокується. А якщо потягнути кільце на один з ярликів програм або сам ярлик почати тягти в кільце - відкриється дана програма. Зручна функція, яка була реалізована в Meizu M8 і M9, на інших апаратах я нічого аналогічного не зустрічав.

scr41

Набір ярликів для екрану блокування можна настроювати. Сам екран блокування також вибирається з декількох варіантів. Є екран просто з ярликами, тобто з годинником на додаток до ярликів, з погодою, котируваннями або динамічно змінюваними фотографіями з галереї. Крім того, в Sense 3.5 виправили недолік - раніше не можна було ставити довільну картинку на екран блокування, тепер можна.

scr50 scr51

Набір додатків у HTC Sensation XL стандартний: HTC Hub, HTC Likes, Чорний список, Новини, Диктофон, про всіх цих програмах я неодноразово розповідав

Reader. Додаток для читання книг, в нових версіях компанія повільно, але вірно покращує цю програму, так що цілком ймовірно, через півроку-рік вона становитиме конкуренцію стороннім «Софтова» Читалки по набору можливостей. Зокрема, в цій версії додані колірні теми, так що тепер можна читати не лише білий текст на чорному тлі або навпаки, але і вибирати схему з декількох інших.

scr52 scr53

scr54 scr55

У смартфоні є інструкція в електронному вигляді та зі зручним розбиттям по головам. Вона скачується з мережі при першому доступі до неї.

HTC Watch. Додаток для перегляду трейлерів і фільмів, їхньої покупки. На даний момент в Росії програма доступна в урізаному варіанті, можна дивитися тільки трейлери. Повноцінну версію сервісу HTC Watch повинні були запустити ще у вересні, але поки цього не сталося.

У смартфоні реалізована функція друку, документи, фотографії і деякі інші файли можна відправляти на друк через Wi-Fi, якщо під рукою є принтер з даними функціоналом.

З нових програм тут є Tasks для створення завдань і перегляду їх списком. Завдання синхронізуються із завданнями в Outlook через MS Exchange Server.

scr56 scr57

scr58

Друга нова програма - Usage Monitor, дозволяє дивитися, скільки трафіку ви витратили за певний час, скільки хвилин наговорили і скільки текстових повідомлень прийняли / відправили.

scr59 scr60

 

Висновок

Якість прийому у Sensation XL знаходиться на стандартному для сучасних апаратів рівні, у мене не виникало проблем з втратою мережі, що іноді буває в апаратах HTC, скажемо прямо. Я був приємно здивований, ні, навіть вражений дуже доброю гучністю викличного динаміка. При цьому він не хрипить і звучить чітко. За гучності цей апарат - кращий серед того, що зараз є у HTC. Дзвінок чутно навіть в метро, а якщо поставити класичну мелодію (Дзинь-Дзинь), то в метро його буде чутно і оточуючим людям. Розмовний динамік просто непоганий, в більшості умов його гучності достатньо для комфортного спілкування зі співрозмовником. Вібродзвінок слабкий, найчастіше я не помічав його.

А висновок виходить спірне. З одного боку я чудово розумію, що цей смартфон асортиментний. Компанія просто взяла платформу, на якій робили HTC Titan, і вирішували поворожити з нею, щоб отримати ще один продукт, але на Android. Причому основне, що було зроблено, це зміна дизайну та активна робота в плані PR - комплектні навушники від Beats Audio, «музичний смартфон» і так далі. Тобто по-хорошому перед нами типовий представник сучасної стратегії компаній - апарат, зроблений для розширення модельного ряду.

З іншого боку, і з цим я нічого не можу вдіяти, мені HTC Sensation XL щиро сподобався. З кількох причин. По-перше, це дизайн і колір, я люблю телефони світлого кольору, особливо білого, тому що їх мало, тим більше у HTC. З тієї ж причини я свого часу дуже полюбив білий HTC Hero. По-друге, нехай смартфон і величезний, але в цьому є свої плюси. Для мене головний з них - зручність набору тексту на екранній клавіатурі. У звичайному HTC Sensation такої зручності немає, не кажучи вже про Apple iPhone 4. По-третє, так буває, що телефон просто незбагненно подобається. Це мій випадок.

pic05

Купувати чи ні цей апарат - питання напрочуд простий. Якщо він сподобався вам так само, як і мені, просто і незбагненно - беріть. Якщо ж такої ейфорії від знайомства (навіть п'ятихвилинного особистого знайомства) немає, не варто і дивитися в бік Sensation XL, навіть усередині модельного ряду HTC є цікавіші і розумні варіанти. Наприклад, Sensation XE з такою ж гарнітурою в комплекті, але з кращим роздільною здатністю екрана, в більш компактному корпусі і на тисячу дешевше.

Технічні характеристики

Клас: смартфон
 • Форм-фактор: моноблок
 • Матеріали корпусу: алюмінієва кришка акумулятора, пластикові вставки
 • Операційна система: Android 2.3, фірмовий інтерфейс HTC Sense 3.5
 • Мережа: GSM / EDGE 850/900/1800/1900 МГц, UMTS / HSDPA 900/2100
 • Процесор: 1,5 ГГц на платформі Qualcomm MSM8255
 • Оперативна пам'ять: 768 МБ
 • Пам'ять для зберігання даних: 16 ГБ
 • Інтерфейси: Wi-Fi (b / g / n /), Bluetooth 3.0 (A2DP), роз'єм microUSB (USB 2.0) для заряду / синхронізації, 3.5 мм для гарнітури, DLNA
 • Екран: ємнісний, S-LCD 4,7 "з роздільною здатністю 800x480 пікселів (WVGA), автоматичне регулювання рівня підсвічування
 • Камера: 8 МП з автофокусом, відео записується в 720p роздільній здатності (1280x720 точок), світлодіодний спалах (працює як ліхтарик), 1.3 МП фронтальна камера для фото і відеозйомки і відеодзвінків
 • Навігація: GPS на чіпі gpsOne платформи Qualcomm (підтримка A-GPS)
 • Додатково: акселерометр, датчик світла, сенсор наближення, FM-радіо
 • Батарея: знімна Li-Ion ємністю 1600 мАг
 • Габарити: 132,5 x 70,7 x 9,9 мм
 • Вага: 165 г.

 

 

Автор: Артем Лутфуллин ( Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript )

Джерело: mobile-review.com

 

РЕКЛАМА